Informace

Rodinný dům, 7+1

Unikátní objekt s kamenným zápražím a nevšední zahradou stojí na velkém pozemku v osadě Trnov v přírodním parku Kašperská vrchovina na Šumavě. Stavení, které má za sebou více než 200 let historie, bylo nedávno zrekonstruováno a je vhodné buď k vlastnímu bydlení nebo podnikání. Vynikající poloha na jižním svahu v jednom z nejkrásnějších zdejších údolí poskytuje dokonalé splynutí se šumavskou přírodou. 

Dům je nyní rozdělen na 3 apartmány, jeden přízemní a dva podkrovní, s vlastním vchodem a venkovním posezením. Každá z jednotek disponuje kompletně vybavenou kuchyní a koupelnou s WC a masážní vanou. Celková ubytovací kapacita je až 16 osob, při využití pro individuální bydlení tak dům poskytuje spoustu prostoru pro všechny členy rodiny. 

Částečně podsklepená stavba prošla důkladnou rekonstrukcí, v roce 2020 spodní patro a v roce 2022 vrchní patro. Kombinace kamene a cihly dodává interiéru jedinečný rustikální vzhled. Pro vytápění slouží ústřední topení krbovými kamny na dřevo umístěnými v technické místnosti, v každé obývací části jsou navíc další krbová kamna. K dispozici elektrický bojler pro ohřev vody. Zdrojem vody je vlastní studna, odpady jsou svedeny do jímky. V ceně je zahrnuto na míru vyrobené vybavení vyobrazené na fotografiích. Na zajímavě řešenou zahradu s kamennými prvky navazuje už jen les s potůčkem. 

Strategická poloha umožňující nádherný výhled do údolí je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku, cyklistiku a houbaření. V dosahu je národní park Šumava, který nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a příležitost pro procházky a výlety, možné je vyrazit také ke královskému hradu Kašperk nebo hradu Velhartice. V létě se nabízí možnost relaxace v blízkých koupalištích Hartmanice a Petrovice u Sušice, v zimě pak lyžování ve Ski areálu Kašperské Hory.

Užitná plocha 287 m2, zastavěná plocha 170 m2, zahrada 2 658 m2, pozemek 2 828 m2.

Stavba je zkolaudována jako dům pro rodinnou rekreaci.

Přehledová tabulka

 • Prodejní cena
  12 450 000 Kč / 511 189 €
 • Podlahová plocha
  287 m²
 • Sklep
  -
 • Zastavěná plocha
  170 m²
 • Zahrada
  2 658 m²
 • Pozemek
  2 828 m²
 • Parkování
  Parkování na pozemku
 • PENB
  G
 • Referenční číslo
  102771
 • Ke stažení

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další rodinné domy v lokalitě Plzeňský kraj

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.