Používáme soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
OK

Informace

Rodinný dům

Výjimečná příležitost koupě celé vily z r. 1896 v jedné z nejlepších lokalit v Liberci. Pečlivě udržovaná budova rozdělená v současnosti na 6 samostatných částí stojí uprostřed romantické zahrady v boční ulici unikátní liberecké čtvrti Staré Město, v blízkosti zoologické zahrady a lesoparku. 

Dům se skládá ze 4 podlaží a má 6 samostatných částí a 3 samostatné vstupy. Prostorný suterén s vlastním vstupem byl donedávana využíván jako joga studio. V přízemí je byt 3+1 s arkýřem a 2+kk s verandou, v 1. patře byty 2+1 s terasou, 3+kk a část mezonetového bytu 4+1, který pokračuje dále do podkroví. Celková užitná plocha činí cca 830 m2

Rekonstrukce domu probíhala od poloviny 90. let do roku 2007, od té doby je stavba pečlivě udržovaná a průběžně opravovaná. V domě jsou zachované původní řemeslné prvky, například kachlová kamna, okna jsou dřevěná špaletová, dveře masivní obložkové kazetové, na podlahách parkety a masivní prkna. Pět bytů má samostatný plynoměr, elektroměr, vodoměr a kotel. V suterénních prostorách jsou přímotopy a přenosná elektrická kamna. Parkování je zajištěno v samostatně stojícím objektu se 4 garážemi a přípravou na další přístavbu.

Velmi atraktivní místo se nachází v tiché jednosměrné ulici lemované stromořadím a převážně historickými budovami se vzrostlými zahradami. Vilová čtvrť Staré Město byla vybudována ve stylu zahradních měst na přelomu 19. a 20. století. V pěším dosahu funguje mateřská a základní škola, kavárny, restaurace, obchody, muzea, kampus TUL a sportoviště včetně tenisových kurtů nebo plaveckého bazénu. V okolí se rozkládá spousta upravených velkých parků a zoologická i botanická zahrada.  

Užitná plocha cca 830 m2, garáž 82 m2, zastavěná plocha 501 m2, zahrada 1 195 m2, pozemek 1 696 m2. 

Přehledová tabulka

 • Prodejní cena
  Cena na vyžádání
 • Podlahová plocha
  830 m²
 • Garáž
  Ano
 • Sklep
  Ano
 • Užitná plocha
  912 m²
 • Zastavěná plocha
  501 m²
 • Zahrada
  1 195 m²
 • Pozemek
  1 696 m²
 • Parkování
  Garáž až pro čtyři automobily na pozemku
 • PENB
  G
 • Referenční číslo
  102696
 • Ke stažení

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další rodinné domy v lokalitě Liberecký kraj

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.