Používáme soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
OK

Informace

Rodinný dům

Kompletně zrekonstruovaná vila z meziválečného období s výrazně členěným průčelím se nachází v reprezentativní vilové čtvrti Černá Pole, pár kroků od parku Schreberovy zahrádky, vily Tugendhat a kampusu Mendelovy univerzity.

Přízemí sestává ze vstupu a schodiště. V 1. patře je byt 3 + kk s přímým vstupem do zahrady z verandy obývacího pokoje s kuchyňským koutem a 2 pokojů. Jeden z pokojů má malý balkon směřující do ulice. Kuchyň je vybavena novou kuchyňskou linkou Sykora a dále je v bytě koupelna a samostatná toaleta.
Dispozici 2. patra s obytným podkrovím představuje mezonetový byt 4 + kk. Ten sestává z obývacího pokoje a samostatné kuchyně s přípravou na kuchňskou linku orientované do zahrady a spojené velkým balkonem, 2 pokojů, koupelny a samostatné toalety. Podkroví nabízí 3. velkou místnost s možností rozdělení na dva menší pokoje s terasou s výhledem na Špilberk, a druhou koupelnu s toaletou. Suterén domu zahrnuje 2 garsonky, sklepní místnost a technickou místnost.

Dům s architektonicky neobvyklými prvky pochází z roku 1930 a je ceněn pro dochovanou unikátní výzdobu jako je dřevěné podbití pod střechou a kolem okna směřujícího do ulice. Téměř 1000 m2 velký pozemek se vzrostlými stromy poskytuje dostatek soukromí.

V roce 2021 byla dokončena rekonstrukce domu zahrnující novou střechu z pálených tašek, nové rozvody (to zahrnuje elektroinstalaci, odpady i vodu), dům byl osazen dřevěnými eurookny a francouzskými dveřmi na balkon a terasu. Čerstvě dokončené jsou také dřevěné parkety, dřevěné interiérové dveře a schody uvnitř mezonetu nebo kované zábradlí schodiště, terasy a balkonu. V koupelnách je elektrické podlahové topení. Vytápění domu zajišťují plynové kotle Vailant, samostatné pro každý byt, umístěné jsou v suterénu. Parkování na pozemku aktuálně až pro 5 aut a stavební povolení na dvě garáže.

Tradiční vilová kolonie s převahou prvorepublikové zástavby vyniká množstvím zeleně i občanskou vybaveností. V blízkosti je velké množství sportovišť (zimní, fotbalový i plavecký stadion, tenisové a volejbalové kurty, skatepark a dětská hřiště). V pěším dosahu je mateřská a základní škola i gymnázium, řada restaurací, kaváren a obchodů. Dopravní spojení zajišťuje veřejná doprava, cesta do centra trvá několik minut.

Užitná plocha 400 m2, (z toho interiér 370 m2, terasy 26 m2, balkony 4 m2), zastavěná plocha 149 m2, zahrada 845 m2, pozemek 994 m2.

Přehledová tabulka

 • Prodejní cena
  Cena na vyžádání
 • Podlahová plocha
  370 m²
 • Terasa
  26 m²
 • Balkón
  4 m²
 • Sklep
  Ano
 • Užitná plocha
  400 m²
 • Zastavěná plocha
  149 m²
 • Zahrada
  845 m²
 • Pozemek
  994 m²
 • Parkování
  Ano
 • PENB
  G
 • Referenční číslo
  101369
 • Ke stažení

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další rodinné domy v lokalitě Jihomoravský kraj

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.