Používáme soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
OK

Informace

Rodinný dům, 5+kk

Malebné venkovské stavení z 18. století, citlivě zrekonstruované ve spolupráci s odborníky na památkovou péči, stojí v pěkné vsi s výbornou infrastrukturou i dobrým dopravním spojením. Poklidné místo nedaleko Sedlčan či vodních nádrží Slapy a Kamýk. Dům je vhodný k bydlení i rekreaci. 

Přízemí tvoří rohová sednice propojená s kuchyní, koupelna, chodba (bývalá černá kuchyně) se schodištěm do podkroví, 2 průchozí ložnice, samostatná toaleta a 2 vstupní síně (ze zadní vede druhé schodiště do podkroví). V horní úrovni se nachází 2 samostatné ložnice a společná koupelna.

Letopočet ve štítu domu udává rok 1788 a dle dochovaných pramenů je ještě o 30–40 let starší. Stavba prošla před několika lety kompletní rekonstrukcí. Zvenku zaujme mansardová střecha a unikátní štukové šembrány okolo oken, v interiéru původní trámy, věrná replika historického schodiště i množství dobového nábytku. Okna v pohledové části domu jsou špaletová, v zadní části eurookna. Stavba je napojena na vodovod i kanalizaci, vytápění je řešeno pomocí elektrického podlahového vytápění v přízemí, přímotopů a kamen na dřevo zajišťujících rychlou distribuci tepla. Budova je kvalitně ošetřena zvenku i zevnitř proti vlhkosti pomocí odvětrávacích kanálů, venkovní drenáže i vápenných omítek. Na prostorné zahradě zdobené mohutnými jehličnany je garáž s vyhřívaným skladem, pergola, vstup do sklípku i vyhřívaný bazén, pozemek lemuje živý plot zajišťující dokonalé soukromí.

Dům je součástí obce Vysoký Chlumec známé díky hradu ze 14. století i skanzenu venkovské architektury. V obci s přátelskou sousedskou atmosférou funguje mateřská a malotřídní základní škola, prodejna potravin a domácích potřeb, sportoviště s tenisovými kurty, restaurace i tradiční hospoda. Autobusy zajišťují spojení s nedalekými Sedlčany, cesta autem do Prahy trvá okolo jedné hodiny, jízda se ještě zrychlí po dokončení dálnice D3. V blízkosti se nachází dva lyžářské areály Moninec a SKI areál Kvasejovice. Okolí nabízí množství výletních tras vedoucích pěknou nenarušenou krajinou středního Povltaví na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. 

Užitná plocha cca 250 m2, zastavěná plocha domu 205,6 m2, zahrada 543 m2, pozemek 1084 m2. 

Přehledová tabulka

 • Prodejní cena
  10 900 000 Kč / 462 845 €
 • Podlahová plocha
  250 m²
 • Garáž
  Ano
 • Sklep
  -
 • Zastavěná plocha
  206 m²
 • Zahrada
  543 m²
 • Pozemek
  1 104 m²
 • Parkování
  -
 • PENB
  G
 • Referenční číslo
  100910
 • Ke stažení

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další rodinné domy v lokalitě Středočeský kraj

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.