Používáme soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
OK

Realitní zprávy

Prodej půdních bytů v brněnském paláci z 19. století zahájen

20.04.2022

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje prodej jedenácti bytů, které vznikají v paláci Bernharda a Samuela Morgensternových přímo u parku Lužánky.

V paláci, který v duchu pozdního historismu vystavěl významný rakouský architekt Josef Nebehosteny, nyní vzniká půdní nástavbou jedenáct bytů včetně dvou mezonetů. Jednotky nabídnou dispozice 1+kk a 2+kk a výměry od 37 m2 do 82 m2. Budou dokončeny v kvalitním standardu, který mimo jiné zahrnuje dřevěné podlahy, střešní okna Dakea či podlahové vytápění v koupelnách.

Samotný palác dýchá jedinečnou atmosférou, kterou podtrhují impozantní společné prostory zdobené štukovým dekorem, umělecko-řemeslné práce ve dřevě, kovu a skle. Chodby zdobí původní kachlové dláždění a schodiště s původním litinovým zábradlím. „U realizace půdních bytů na ulici Štefánikova 1 se nejedná o klasický bytový projekt, ale o výtvarné bytové dílo. Dílo s maximem originality provedení a vysokému budoucímu finančnímu zhodnocení v podobě vlastnictví investičního šperku,” říká Robert Konrád z developerské společnosti Realdata, která stojí za realizací projektu.

„V kontextu Brna jde o velmi atraktivní lokalitu, která spojuje rychlý dosah centra města s nedalekou zelení parku Lužánky, v krátké vzdálenosti se nacházejí také všechny brněnské univerzitní fakulty. Byty v paláci tak nabízejí zajímavý investiční potenciál, jelikož lokalita se vyznačuje také velkou poptávkou po nájemním bydlení,” doplňuje Tereza Štěrbová, Senior Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

Více informací o rezidenčním projektu Štefánikova.

 

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.