Dům 2+kk s galerií

Unikátní, samostatně stojící a kompletně zrekonstruovaný domek se vzdušným interiérem a dvorkem v historickém jádru Prahy na Malé Straně. Tato zcela jedinečná stavba se nachází na nádvoří měšťanského domu ze 16. století, v němž vznikl exkluzivní projekt VII. Dům, na němž se podílela renomovaná architektonická studia i malé řemeslné dílny. Poloha u Valdštejnského náměstí dodává rezidenci na prestiži, nabízený dům s vlastním vstupem i pozemkem zajišťuje navíc úplné soukromí.

Ve vstupní úrovni je umístěn obývací pokoj s přípravou na kuchyni, koupelna s oknem, chodba s prostorem pro šatnu a vstupní hala. Obývací pokoj je otevřený do krovu. V patře je klidová zóna s ložnicí a galerií využitelnou jako pracovna. K domku přísluší soukromý dvorek, kde je možné vytvořit terasu. Na dvorek směřují severně orientovaná okna, další okna mají jižní orientaci. 

Citlivá rekonstrukce unikátního objektu byla dokončena v r. 2023. S atypickým prostorem si poradili architekti ze studia Formafatal. Ke špičkovému standardu patří dubová prkenná podlaha vyrobená na zakázku na jižní Moravě, travertinový koupelnový obklad, dveře z masivu, dřevěné repliky původních špaletových oken v přízemí a velkoplošná okna v podkroví, měděné parapety, ručně vyrobené designové mlynářské schodiště do podkroví. Vytápění je centrální. 

Sousedství s Valdštejnským palácem a bezprostřední blízkost Karlova mostu, Pražského hradu, Valdštejnské zahrady či Kampy dodává bydlení zcela exkluzivní charakter. Rezidence umožňuje svým majitelům žít uprostřed Malé Strany, a přitom stranou turistického ruchu. Vše potřebné je v docházkové vzdálenosti, v nejbližším okolí fungují vyhlášené restaurace, stylové kavárny a bistra i služby ke každodennímu životu, jen pár minut chůze vede ke stanici metra či tramvajové zastávce. K relaxaci v zeleni láká jedinečný soubor palácových zahrad či nedaleké svahy romantického Petřína.

Podlahová plocha 58,7 m2, terasa 22 m2

Budova je stavba bez čísla popisného, kolaudovaná jako jiná stavba.

Půdorys

 • Půdorys 1

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  105300
 • Prodejní cena
  18 500 000 Kč / 729 495 €
 • Podlahová plocha *
  59 m²
 • Terasa
  22 m²
 • Celková plocha
  81 m²
 • Parkování
  -
 • Sklep
  -
 • PENB
  G
 • Informace o projektu
 • Ke stažení
* Výměra jednotky dle občanského zákoníku. Plocha je tvořena součtem celé plochy jednotky a ohraničená obvodovými zdmi.

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další byty v lokalitě Hlavní město Praha

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.