Byt, 1+1

Stylové bydlení v romantickém pavlačovém domě z 15. století s pouze 5 bytovými jednotkami. V historickém jádru metropole, v malé uličce Haštalské čtvrti v Praze 1 na Starém Městě blízko Staroměstského náměstí i náměstí Republiky.  

Plochu bytu ve 2. patře tvoří obytná místnost, kuchyně, světlá koupelna (s vanou se sprchovou zástěnou, umyvadlem, WC a úložným prostorem) a vstupní chodba. Nenáročnou stavební úpravou je možné dispozici upravit na 2+1. K bytu přísluší komora přístupná z pavlače.

Kompletní rekonstrukce bytu proběhla v r. 2004. Ta zahrnovala nové rozvody, plynové topení včetně instalace nových litinových radiátorů a vyvložkování komínu, repasi oken do ulice a nová okna na pavlač, výměnu parket a zhotovení kuchyňské linky na míru s dubovou pracovní deskou. Další úprava bytu byla v r. 2017, kdy byl odhlučněn strop v obývacím pokoji a instalován nový plynový kotel. Dostatek úložného prostoru poskytují vestavěné skříně. Dominantou obývacího pokoje je historický a funkční mramorový krb na dřevo zakoupený ve francouzském starožitnictví, zdobný prvek v podobě mramorové mozaiky je i v koupelně. Architektonicky cenný historický dům bez výtahu je dobře udržovaný, v r. 2020 získal novou fasádu.

Okolí je plné restaurací, barů, klubů a kaváren, ale také kostelů, synagog a dalších kulturních památek. Nedaleko vede výstavní Pařížská třída kontrastující s křivolakými uličkami Haštalské čtvrti. Příjemnou poklidnou oázou jsou zahrady Anežského kláštera, blízko je i park Lannova, procházkou přes most a po schodech lze dojít do Letenských sadů. Nedaleko domu je tramvajová zastávka, v pěším dosahu i stanice metra linky A nebo B.

Podlahová plocha 59,5 m2, sklep.

Půdorys

 • Půdorys 1

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  103867
 • Prodejní cena
  10 500 000 Kč / 414 201 €
 • Poplatky za služby
  3 540 Kč měsíčně
 • Podlahová plocha *
  60 m²
 • Parkování
  -
 • Sklep
  Ano
 • PENB
  G
 • Ke stažení
* Výměra jednotky dle bytového zákona. Plocha je tvořena součtem vnitřní výměry všech místností.

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další byty v lokalitě Hlavní město Praha

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.