Tým SWIM poradcem při koupi pozemku pro nové sídlo společnosti Livesport

23.09.2015

Realitní kancelář Svoboda & Williams, kterou Livesport pověřil vyhledáním vhodné nemovitosti ke koupi, původně pracovala se seznamem cca 20 nemovitostí. U těch, které nejlépe vyhovovaly požadavkům klienta, zahájil tým SWIM jednání o prodeji s jejich vlastníky. Kupní smlouvu nakonec Livesport podepsal s komerčním developerem CTP. Ten Livesportu prodal pozemky situované u stanice metra Nové Butovice, podél plánované Radlické radiály. V průběhu celé akvizice i při výběru partnerů pro due diligence poskytoval tým SWIM klientovi odbornou asistenci.

Transakce podle Michaela Hynšta z týmu SWIM potvrzuje obecný trend, kdy mnohé, především české firmy projevují zájem o koupi vlastního sídla. „Podobných požadavků nyní evidujeme několik a věřím, že tento trend bude i nadále narůstat. V současné době je zde řada firem, které nahromadily značné množství peněz a zvažují možnosti, kam je dál investovat. Jedná se především o české firmy, které zde zamýšlejí podnikat i v budoucnosti a mají zájem místo placení nájmu své prostředky zhodnotit koupí nemovitosti,“ uvádí Hynšt. Ke zmíněnému trendu navíc podle Brenta Watkinse z týmu SWIM přispívá i snadná dostupnost levného financování na současném trhu.

Důvody, které firmy vedou k úvahám o koupi vlastního sídla, jsou různorodé. „Firmy si kromě výhodné investice často chtějí zajistit vizibilitu, určitou prestiž, konsolidovat své provozy, získat větší kontrolu nad nemovitostí nebo si zabezpečit určitou strategickou lokalitu. To poslední platí především pro maloobchodní firmy, které kancelářské budovy zvažují ke koupi i jako sídlo svých prodejen v kombinací s kancelářemi," vysvětluje Hynšt.

Společnost Livesport s.r.o. se zabývá vývojem webů a aplikací, sloužících k poskytování aktuálních informací z celkem 31 sportů. Tato česká společnost v posledních letech rychle expanduje do celého světa a její weby dnes používá přes 57 miliónů lidí.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.