Projekt Šlikova 16 v užším výběru České ceny za architekturu

10.07.2024
Více informací

Mezinárodní odborná porota soutěže, kterou letos po deváté pořádá Česká komora architektů, vybírala z 307 přihlášených projektů ty, které vykazují architektonickou kvalitu, vhodně komunikují s okolím a mají společenský přínos. Do užšího výběru 31 staveb se dostalo devět typologicky rozmanitých rezidenčních projektů – od bytových a rodinných domů, přes byty až po chalupy. 

Kompletní rekonstrukce a přístavba činžovního domu na pražském Břevnově od BY architects staví na dualitě původního kontextu a nových vstupů: do ulice si dům zachovává jemně nalíčenou historickou tvář, zatímco do dvora jej aktualizuje současná přístavba výtahu a teras. „Na rozdíl od mnoha jiných evropských metropolí nebývají v Praze u rekonstrukcí činžovních domů balkony běžným standardem. Obydlené terasy však propůjčují městu další živou vrstvu a možnost pobývat venku,“ zdůrazňují architekti v autorské zprávě. U Šlikovy 16 pak efekt umocňuje fakt, že z balkonu se otevírají působivé výhledy na město. 

Investor dům rozčlenil na pouhých 10 bytů – na každém patře se nacházejí dvě jednotky s praktickými dispozicemi 2+kk a 3+kk. „Nominace potvrdila, že v případě Šlikovy 16 jde o nadstandardně kvalitní a po všech stránkách dotažený projekt, což potvrzuje rovněž zájem kupujících. Aktuálně jsou zájemcům k dispozici poslední dva byty 2+kk,“ říká Jan Mráz, Senior Property Consultant Svoboda & Williams.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.