Christie’s bude dražit šaty z královské svatby i největší kolekci kufrů LV

07.06.2024

Šaty a čelenku jedné z osmi družiček na královské svatbě v roce 1947 navrhnul sir Norman Hartnell, v meziválečném období dvorní tvůrce nejvyšších britských aristokratických kruhů. Róba s květinovými motivy nese inspiraci Botticelliho Primaverou i módou vrcholného období viktoriánské Británie. „Celá kolekce měla být symbolem poválečného znovuzrození a růstu,“ říká Benedict Winter, specialista na soukromé kolekce Christie's. Aukce se uskuteční 2. července v Londýně, prodejní cena se odhaduje na 30 000–50 000 liber.

Od 19. června do 3. července pak bude probíhat online aukce, kterou připravila pařížská pobočka Christie's. Ta představuje antologii kufru Louis Vuitton. Nabídne totiž více než 100 exemplářů zavazadel s legendárním monogramem, které jsou v historii cestování téměř mýtem. Rozmanitost prezentovaných modelů ilustruje vývoj designu, měnící se požadavky náročné klientely i výjimečné know-how více než pěti generací řemeslníků. 

Mezi nejpozoruhodnější kousky v aukci patří cestovní šatník z roku 1900 s měděným exteriérem nebo model Stokowski Trunk z 20. až 30. let 20. století s přihrádkami na psací potřeby a skládacím stolem. První exemplář módní dům navrhnul na míru pro dirigenta Leopolda Stokowského tak, aby odpovídal jeho pracovním a cestovatelským zvyklostem. Předaukční odhad předpokládá, že výtěžek z prodeje celé kolekce by se mohl pohybovat v rozmezí 1,4 až 2,1 milionů eur.  

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.