Pasivní domy U Boží vody: Bydlení pro ty, kterým už dnes záleží na zítřku

09.05.2024
Více o projektu

Komorní projekt, který vzniká na hranici přírodní rezervace Chlum, poskytne rezidentům bydlení v dokonalém komfortu a zároveň nejvyšší environmentální standardy bez kompromisů. „Noví majitelé budou moci žít v souladu se svými zásadami a za pomoci nejnovějších technologií na trhu, aniž by se přitom museli vzdát pohodlí,” popisuje Linda Martynková, Senior Property Consultant Svoboda & Williams. 

Záměrem domů U Boží vody je nabídnout zdravé bydlení ve spojení s inteligentní domácností. K tomu přispěje obnovitelná energie vyráběná solárními panely a také rekuperace, zajišťující neustálý přísun čerstvého vzduchu. „U pasivních dřevostaveb je samozřejmostí velmi nízká energetická náročnost, čemuž pomáhá plně vzduchotěsná konstrukce domu, velmi účinná izolace nebo okna s trojitým zasklením. Výsledkem je pak celoročně příjemná teplota v interiéru,” upřesňuje Linda Martynková. 

Celkem devět domů s dispozicemi 5+kk, terasou a garáží naplní ta nejpřísnější kritéria pasivního bydlení stanovená renomovaným německým institutem Passivhaus. Díky tomu obdrží každý z domů nejlepší hodnocení energetické náročnosti PENB třídy A i klasifikaci pasiv + v programu Nová zelená úsporám. Ta budoucí majitelům zajistí vedle energetických úspor i dotaci od Státního fondu životního prostředí, a to ve výši 535 000 Kč. 

Domy U Boží vody vyrostou na pomezí přírodního parku, přitom se všemi výhodami, jaké přináší blízkost města. Mladá Boleslav, vzdálená jen pár minut jízdy autem, nabízí veškerou vybavenost a rychlé spojení do Prahy, kam lze dojet během půl hodiny.

Prohlídku vzorového domu si můžete rezervovat již nyní. 

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.