Svoboda & Williams začíná rok v novém sídle

11.01.2024

 „V první kanceláři v Benediktské ulici jsme všichni seděli kolem pár stolů v jednom open space prostoru a mohli tak bezprostředně sdílet úkoly všedního dne i strategické vize,“ vzpomíná na byznysové začátky společnosti majitel Svoboda & Williams Prokop Svoboda. Za dvě dekády se tým realitních expertů rozrostl na 120 lidí, kteří využívali kanceláře v několika lokalitách Prahy. „Hledali jsme proto prostory odpovídající duchu značky, které vytvoří optimální zázemí pro týmovou spolupráci a současně nám umožní naplňovat parametry udržitelnosti představující pro naši společnost jedno z ústředních témat,“ vysvětluje Svoboda. 

V rámci udržitelného přístupu se firma v posledních letech soustředí na budování zelené infrastruktury. V uplynulém roce začala společnost  obnovovat vozový park a Mini Coopery, které po léta patřily k výrazným prvkům firemní identity, postupně nahrazuje elektrovozy. „Energetickou spotřebu nového sídla Na Zátorce bude od února částečně pokrývat čistá elektřina z našich fotovoltaických zdrojů,” dodává Prokop Svoboda. Že udržitelnost není pro Svoboda & Williams jen marketingovou vějičkou dokládá také současná spolupráce s environmentální společností Refugium, která se zabývá obnovou poničených přírodních ekosystémů nebo dlouhodobá spolupráce s předními ekologickými organizacemi v ČR.

Samotnou úpravu vily v prestižní rezidenční čtvrti na pomezí Dejvic a Bubenče dostal na starost architektonický ateliér SAD. Budově, usazené v pečlivě udržované zahradě, architekti vrátili prvorepublikovou noblesu. „Dům už dříve prošel rekonstrukcí na kanceláře, takže nevyžadoval zásadní dispoziční úpravy. Spíš jsme chtěli obnovit ducha reprezentativních rezidenčních prostor a akcentovat jejich kvality,“ popisuje koncept rekonstrukce Adam Jirkal. Architekti interiér citlivě doplnili solitérními kusy vyvinutými na míru Svoboda & Williams v průběhu letité spolupráce. K sérii pracovních stolů a autorských svítidel přibyla hravá instalace na schodišti i u vstupní recepce. Lomené barevné tóny dál variují na textiliích designérky Jitky Škopové a prostory opticky sjednocují.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.