První fáze projektu Přístav dokončena! Svoboda & Williams zve na prohlídku vzorového domu

Realitní zprávy

11.10.2023
Více informací o projektu Přístav

Investor měl od počátku jasný záměr - vytvořit jedinečnou základnu pro náročné klienty, kteří hledají klid v lůně přírody. Přístav jim nabízí vzácné spojení polohy přímo u vody a neotřelého přístupu k architektuře z pera renomovaného studia Cutler Anderson Architects, které na mezinárodním scéně představuje etalon ekologického stavitelství. 

Podobu domů určil svažitý terén pozemku: zadní část každého objektu je zapuštěna v zemi, což výrazně zlepšuje izolační vlastnosti stavby. Vrchní část z vysokopevnostní oceli kryje zeleň, která rovněž přispěje k příjemnému klimatu v každé roční době. „Když se na domy podíváte seshora, uvidíte jen několik nenápadných chatiček, seřazených skoro jako kupky sena na známém obrazu od Moneta. Díky zasazení do prosluněného svahu se bude s pohybem slunečních paprsků proměňovat i pohled na domy v průběhu dne,“ popisuje záměr James Cutler ze studia Cutler Anderson Architects.

Ráz interiérů určuje dřevo z Douglasky. „Je to je strom typický pro americký severozápad, odkud James pochází, a tak se s ním v průběhu let naučil pracovat. Když jsme zjistili, že krajinu kolem Orlické přehrady dotvářejí právě Douglasky, byli jsme velmi rádi za spojovací prvek z prostředí, které je pro Jamese přirozené a ze kterého jeho přístup k architektuře vychází,“ říká jeden z investorů projektu Filip Sirový. 

Dřevo doplňuje beton a přírodní kámen, charakter interiérů tak definuje propojení jemných a hrubých textur. Díky velkorysým proskleným fasádám je každá z obytných místností propojená s exteriérem, prostor dál rozšiřuje terasa plynule navazující na zahradu. „Domy jsou do prostředí zasazeny tak, aby každý nabízel efektní výhled na vodní plochu. Budoucí majitelé navíc budou moci využít kotviště ve vlastním molu, což propojení s vodním elementem dotáhne do posledního detailu,“ říká Jan Mráz, Senior Property Consultant Svoboda & Williams. Domy ve dvou variantách dispozic, 3+1 a 4+1, jsou k dispozici kompletně dokončené včetně povrchů.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.