Používáme soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
OK

Realitní zprávy

Letní sezóna ve Slavonicích vyvrcholila mimořádným ročníkem hudebních slavností s podporou Svoboda & Williams

30.08.2023

Na sklonku prázdnin se do renesančního městečka na česko-rakouském pomezí sjeli milovníci vážné hudby, aby si poslechli současné i budoucí hvězdy scény. Trojicí koncertů vyvrcholil minulý víkend třetí ročník Mezinárodních hudebních mistrovských kurzů vedených Vídeňskými filharmoniky.

Dvacítka frekventantů mistrovských kurzů tu v třetím srpnovém týdnu pilovala svůj talent pod vedením od špičkových lektorů, mimo jiné z řad slovutných Vídeňských filharmoniků. „Jsem rád, že se nám daří každoročně posouvat kvalitativní laťku,“ zhodnotil letošní ročník houslista Milan Šetena, jeden ze zakladatelů akce. „Pořadatelský tým se rok od roku rozrůstá o další nadšené příznivce, nově se k nám přidali violoncellistka Kristina Vocetková a houslista Matouš Pěruška z tria Bohemo, které za čtyři roky své existence sbírá na mezinárodní hudební scéně ocenění jako houby po dešti.


Podle jeho slov se zvyšuje a zkvalitňuje také poptávka z řad studentů. „V tomto roce jsme vybírali z 60 přihlášek z 21 zemí a byla to opravdu náročná volba, úroveň zájemců byla skvělá,“ dodává. Kvalitní program pak láká stále početnější publikum z obou stran hranice. „Těší mě, že i díky naší podpoře a propagaci se daří přitáhnou pozornost k další výjimečné akci s mezinárodním přesahem, která oživuje kulturní život Slavonic. Jsem si jistý, že ve spolupráci budeme pokračovat,“ konstatuje jeden z mecenášů Mistrovských kurzů Prokop Svoboda.


Formát intenzivních letních přípravek, vedených zkušenými interprety, bývá standardní součástí profesních drah ambiciózních hudebníků, řadu z nich může významně kariérně posunout. "Poslechnout si mladé kolegy, kteří se dostávají do povědomí, přijel do Slavonic třeba ředitel úspěšného pražského festivalu Dvořákova Praha Jan Simon,“ říká Milan Šetena. Dramaturgii letošního závěrečného koncertu hudebních slavností v slavonickém Institutu navíc asistovala i samotná příroda. „Když do Bethovenovy sonáty pro housle a klavír č.7 c-moll šlehali blesky, bylo to opravdu působivé,“ uzavírá Šetena.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.