Historicky významná brněnská čtvrť Černá Pole ukrývá mnohé architektonické klenoty: legendární vilu Tugendhat, Arnoldovu vilu ve stylu art deco, neorenesanční vilu Karla Kaisera či secesní městský dům Alfreda Löw-Beera. Kromě toho, že všechny zmíněné budovy významně přispívají k historické hodnotě celé čtvrti, mají ještě jedno společné: obklopují funkcionalistickou vilu s popisným číslem 47 – jejím prodejem byla exkluzivně pověřena realitní kancelář Svoboda & Williams.
Čtyřpodlažní vila, která byla dokončena v roce 1947, nese několik ryze funkcionalistických prvků, například nautické okno nad hlavním vchodem, prosklenou stěnu z českých luxferů využívající hru světla či chladnou estetiku kovu a bílého mramoru. Díky svému umístění ve svahu nad Lužáneckým parkem nabízí vila unikátní, ničím nerušený výhled na brněnské panorama tvořené hradem Špilberk, katedrálou sv. Petra a Pavla a kostelem sv. Jakuba. Působivý genius loci podtrhuje tajuplná zahrada, která je z jedné strany lemována zahradou Arnoldovy vily, ze druhé pak parkem vily Löw-Beer. V přímém sousedství navíc není umožněn vznik další výstavby, což ještě znásobuje prestiž zdejších nemovitostí.
V době, kdy stavba vznikala, bylo standardem, že společně s majiteli žili v domě i správce s hospodyní. Proto má vila dva samostatné vchody, aby bylo zajištěno maximální soukromí majitelů, kteří obývali přízemí a vyšší patro. Vila si zachovala svůj jedinečný ráz díky vzácným původním architektonickým prvkům, jako jsou kovové vstupní dveře s travertinovým obkladem, atypická oplechovaná valbová střecha, dřevěná kastlová okna s mramorovými parapety, benátské žaluzie, parkety a mramorové schodiště v hale. Celá stavba je tak symbolem nadčasového přístupu k bydlení a nabízí domov v prostředí, ve kterém jde minulost ruku v ruce s budoucností.
Více informací o Vile Černopolní.