Na Petřinách 7: luxus v zeleni

12.06.2018

„Viladům stojí v oblasti, kde měla podle předválečných plánů pokračovat výstavba Ořechovky. Historie místa a stávající velká zahrada nás vedly k tomu, abychom zde navrhli bytový dům, který úrovní bydlení a architekturou evokuje právě sousední vilovou čtvrť,“ říká Petr Kokeš ze studia SUNCAD, kde projekt vznikl.

Nízkoenergetický dům Na Petřinách 7 nabídne prvotřídní byty s balkony nebo terasami v žádané lokalitě na pomezí Břevnova a Petřin, v pěším dosahu stanice metra. Špičkovému provedení a atraktivní oblasti odpovídají i velkorysé výměry interiérů, které se pohybují od 66 m² (2+kk) až po 256 m². Prostornost a vzdušnost jednotek navíc umocní nadstandardní výška stropů (290 cm). Ke každému bytu patří prostorná sklepní kóje a dvě podzemní parkovací stání, jejichž umístění si první rezidenti budou moci zvolit.

K viladomu náleží rozlehlá zahrada se vzrostlými stromy, jejíž návrh pochází z dílny renomovaného ateliéru zahradní architektury Flera. Vedle privátních částí nabídne také společnou sekci s rozmanitým zázemím včetně prostoru pro společná grilování, relaxační zóny a pískoviště. „Zahradu jsme navrhli v takové podobě, aby sloužila všem obyvatelům domu. Její součástí je nejen prostor pro společné či rodinné akce a oslavy, ale také místa pro každodenní odpočinek,“ uvádí Ferdinand Leffler z ateliéru Flera.

Záruku prvotřídního provedení projektu představuje jméno Jiřího Šaldy, developera a duchovního otce projektu, který si zároveň vzal na starost construction management. Při pečlivé přípravě projektu Na Petřinách 7, realizovaného vlastní firmou, Jiří Šalda zužitkoval zkušenosti nasbírané během dvacetiletého působení na různých pozicích ve stavebnictví, přičemž o financování výstavby projektu se postarala Česká spořitelna.

„Bytů je dnes v Praze spíše nedostatek a pro premiový segment bydlení to bohužel platí dlouhodobě. I proto jsme velmi rádi, že naši nabídku můžeme rozšířit o tento velmi atraktivní projekt,“ uvádí Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. Dokončení výstavby je naplánováno na rok 2019.

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.