Svoboda & Williams zprostředkovala akvizici centrály pro tuzemskou komunikační agenturu

12.07.2016

V současné době evidujeme přibližně 25 společností, které se na nás obrátily ohledně koupě komerční nemovitosti. Zájem mají o prostory od 500 až po více než 15 000 m2. Ve většině případů přitom jde o kanceláře, nicméně zaznamenáváme též poptávku ze strany firem z oblasti zdravotnictví či obchodu. Ty hledají i další typy nebytových prostor ke koupi,“ komentuje zmíněný trend Michael Hynšt, člen týmu SWIM (Svoboda Williams Investment Management).

K úvahám o akvizici vlastní nemovitosti společnosti obvykle vede přání investovat své prostředky do budoucnosti vlastního podnikání namísto platby nájemného a zároveň využít období nízkých úrokových sazeb. Koupě vlastního sídla s sebou pro ně přitom nese také výhodu vysoké míry kontroly nad jejich investicí. Vedle těchto faktorů hraje při rozhodování firem obvykle roli též snaha zajistit si na delší dobu určitou strategickou lokalitu, touha po lepších možnostech prezentace své značky a po atraktivnějším pracovním prostředí, ale i určitá prestiž spojená s vlastnictvím nemovitosti.

Svoboda & Williams aktuálně disponuje celou řadou offmarket investičních nemovitostí vhodných pro sídla společností a zároveň nabízí firmám, které zvažují koupi nemovitosti, profesionální servis a poradenství. Těchto služeb v minulosti využila například skupina LiveSport, jíž Svoboda & Williams asistovala při akvizici pozemku pro stavbu nové centrály, která bude situována u stanice metra Nové Butovice. 

Patrik Dzurenda, provozní ředitel společnosti LiveSport, okomentoval spolupráci se Svoboda & Williams takto: „SWIM jsme oslovili v létě 2014. Celá spolupráce trvala přibližně rok a za tu dobu jsme byli seznámeni s desítkami projektů, které vyhovovaly našemu zadání. Aktivní vyhledávání pozemku, budov a projektu, rychlé reakce na změny v zadání byly pro nás hodně důležité. Ve finále se nám povedlo získat pozemek pro výstavbu kancelářské budovy hned u stanice metra, což byla jedna z hlavních podmínek v našem zadání. Po celou dobu spolupráce SWIM team kvalifikovaně a proaktivně řešil naše požadavky, za to mu patří velké poděkování.”

Další realitní zprávy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.