Historický objekt

Historicky cenný dvoukřídlý měšťanský dům s klenutými stropy, úžasným geniem loci, designovým interiérem promyšleným do posledního detailu a prostorem pro další vestavbu je součástí bývalé židovské čtvrti v centru vinařské obce Mikulov. Budova nabízí možnost vytvoření unikátního rodinného sídla, nebo rozdělení na více samostatných bytových jednotek k dlouhodobým pronájmům. 

Budova s variabilním využitím je nyní rozdělena na mezonetový byt a 2 apartmány. Půdní vestavbou, dokončením rekonstrukce a několika stavebními úpravami lze v domě vytvořit až 8 samostaných jednotek, z toho 4 plnohodnotné byty s kuchyněmi a 4 pokoje se sociálním zařízením. Všechny jednotky mohou mít samostatný vchod.

Ve vstupní úrovni bytu v přízemí se nachází pracovna, wellness se saunou, šatna a toaleta. V patře jsou 3 ložnice s en-suite koupelnami. Koupelna u hlavní ložnice je uzpůsobena k relaxaci, vana samostatně stojící u okna umožňuje výhled až do Rakouska. Apartmán v přízemí má kuchyni, obytnou část, ložnici, koupelnu a WC. V apartmánu ve 2. patře je obývací pokoj, kuchyně, 2 ložnice, koupelna a spíž/šatna. Z chodby lze vstoupit na zimní zahradu nebo vystoupat po schodišti do podkroví, které je využíváno jako velká otevřená herna. Z vedlejšího půdního prostoru je možné vytvořit další apartmán. V suterénu je garáž s úložnými prostory, sklep s ochlazovacím bazénkem pro wellness a prostor vhodný pro vybudování vinného sklípku nebo například bazénu.

Památkově chráněný dům v renesančním a klasicistním slohu je po téměř dokončené kompletní rekonstrukci. Okna jsou dvojitá kastlová, dům má podlahové vytápění v kuchyni, obývacím pokoji a koupelnách, dále jsou všude radiátory napojené na plynový kotel (doplněný o elektrokotel). Působivý interiér zdobí historická dlažba z kostela, odkrytá štuková malba v obývacím pokoji, porcelánové doplňky v domě od uznávaného designéra Daniela Piršče nebo designová osvětlení Rudolfa Rusňáka. Naprostým unikátem je zachovaná domovní židovská rituální lázeň mikve. Malebný dvorek poskytuje možnost příjemného posezení.

V bývalé mikulovské židovské čtvrti zůstala zachována řada budov, pocházejících až ze 16. století. Místo s působivou atmosférou leží v sousedství zámeckého parku a blízko centra vinařské obce. Asi 10 minut chůze je vzdálena mateřská a základní škola i gymnázium, ve městě funguje množství kaváren, bister a restaurací, obchody, lékařské služby, kino nebo ZUŠ. Okolí vybízí k výletům krásnou krajinou k četným přírodním i architektonickým pamětihodnostem, v krátké dojezdové vzdálenosti je oblíbená rekreační oblast Nové Mlýny. S okolními obcemi a městy je Mikulov propojen autobusovými a vlakovými linkami, přímým expresním vlakem je možné dojet i do Brna. Autem je město dobře dostupné díky nedalekému sjezdu z dálnice D2.

Užitná plocha 504 m2, zastavěná plocha 287 m2, zahrada 87 m2, pozemek 374 m2.

Půdorys

 • Půdorys 1
 • Půdorys 2
 • Půdorys 3
 • Půdorys 4

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  101435
 • Prodejní cena
  Cena na vyžádání
 • Užitná plocha
  504 m²
 • Zastavěná plocha
  287 m²
 • Zahrada
  87 m²
 • Pozemek
  374 m²
 • PENB
  G
 • Ke stažení

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další historické objekty v lokalitě Jihomoravský kraj

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.