Svoboda & Williams používá soubory cookies ke zlepšení vašich uživatelských zkušeností. Kliknutím na „OK“ vyjadřujete svůj souhlas.
Ok

Galerie hlavního města Prahy

Městská knihovna

Druhé patro budovy Městské knihovny na Mariánském náměstí slouží jako výstavní prostor Galerie hlavního města Prahy od roku 1992.

Budova Městské knihovny vznikala v letech 1925 až 1928 podle projektu architekta Františka Roitha. Od samého počátku byla budova projektována jako kulturní instituce s širokým využitím a její součástí byli výstavní, přednáškové a koncertní sály, které jsou dodnes aktivně využívány. Hlavní vchod a balkónovou balustrádu zdobí alegorické sochy od Ladislava Kofránka. Ve výzdobě interiéru je použita mosaz, umělý kámen a travertin, kterým je pokryta i fasáda budovy. Do výstavních prostor Galerie hlavního města Prahy ve druhém patře se dostanete hlavním vchodem do knihovny nebo bočním vchodem z Valentinské ulice, kde je též výtah pro bezbariérový přístup. Tento vchod byl vybudován v roce 1996 podle návrhu architekta Vlada Miluniče. Výstavní prostory jsou otevřeny od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

  • Adresa
    Mariánské náměstí 98/1,Praha 1
  • Telefon
  • Web
    www.citygalleryprague.cz

Další galerie hlavního města Prahy

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.