Usedlost / statek

Částečně zrekonstruovaná venkovská usedlost z roku 1820 původně sloužila jako sídlo správce krásné přírodní oblasti Bouzov. Nyní nemovitost nabízí širokou škálu možností využití, od rodinného či vícegeneračního bydlení až po penzion s apartmány. Usedlost je situována v obci Vojtěchov, která se nachází pouhých 20 minut jízdy autem od Olomouce a 60 minut od Brna.

Budova je rozdělena na dvě křídla. Levé křídlo je kompletně zrenovováno, pravé křídlo je vhodné k opravě. Dispozice zrekonstruované části přízemí zahrnuje rozlehlou vstupní chodbu s dlažbou ze štípané břidlice, kovaným zábradlím schodiště a odhalenými stropními trámy, dále obytná místnost s kuchyní, jídelní částí a krbem, obývací pokoj, koupelna, samostatná toaleta a technická místnost. V prvním patře se nachází otevřená obytná galerie s okny, ložnice se zabudovanou dubovou postelí, šatnou a přidruženou pracovnou, koupelna a vstup na historický balkon s podloubím.
Naproti domu se nachází hospodářská stavení, která lze využít například pro umístění dílny, posilovny či sauny. Dvůr je zatravněn a ze všech stran uzavřen. Před domem je menší zahrádka, okolo pak rostou vysoké stromy. K pravé, nedokončené části stavby existuje studie pro vytvoření penzionu s cca 10 pokoji.

Dřevěné podlahy, břidlicová a keramická dlažba, žulové obklady, kuchyňská linka Koryna se spotřebiči AEG, plynový kotel Chaffoteaux, zachovalé původní prvky, jako je podloubí s pískovcovými sloupy nebo odhalené stropní trámy.

Krásná přírodní lokalita chráněnné krajinné oblasti Bouzov, 1 km od Javoříčských jeskyní, 13 km od hradu Bouzov a přibližně 1 hodinu jízdy od Brna.

Nemovitost je v současné době pronajata, s výnosem 120 000 Kč ročně.
Obytná plocha 245 m2 s možností využití dalších 200 m2 včetně podkroví, zastavěná plocha 300 m2, pozemek 892 m2.

Půdorys

 • Půdorys 1
 • Půdorys 2
 • Půdorys 3

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  23539
 • Prodejní cena
  Prodáno
 • Užitná plocha
  445 m²
 • Zastavěná plocha
  300 m²
 • Pozemek
  892 m²
 • Parkování
  Ano
 • PENB
  G
 • Ke stažení

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné
Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.
Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.